26 Mart 2019 Salı
12.45 - Veghel
imsak:
güneş:
sabah:02.30
öğle:
ikindi:
akşam:
yatsı:

Futsal takımlarımızın istatistikleri

10 Ocak 2011 Pazartesi | 5473 defa okundu.

İşte 2010/11 sezonu itibariyle Veghel Futsal Ligi’nde derneğimize ait top koşturan üç takımımızın oynadığı toplam 37 maçla ilgili istatistikler..

Selimiye takımları toplam 138 gol attılar ve rakiplerden 159 gol yediler. 34 Futbolcunun ter döktüğü maçlarda hakem toplam 14 kez sarı kart gösterdi.

EN'ler
TAKIM
GOL
KRALLIĞI
SARI
KARTLAR
EN FAZLA
MAÇ SAYISI
GOL
ORTALAMASI
SARI KART
ORTALAMASI
Selimiye Camii 1 Tarık Önder ve Mustafa (14) Tarık Önder (2) Mehmet Tayfun (10) Tarık Önder (2,0) Tarık Önder (0,29)
Selimiye Camii 2 Mustafa (10) Burhan ve Mustafa (2) Furkan (12) Bora (1,0) Burhan (0,22)
Selimiye Gençlik Gazi (18) Burak (2) Faruk, Aytaç,
Jot, Burak (12)
Gazi (1,8) Burak (0,17)

Selimiye Camii 1 yükselişte..

1. Lig’de yükseliş sergileyen Selimiye Camii 1 toplam 12 maçta 52 gol atmasına karşın kendi kalesinde 50 gol görerek 18 puanla 5. sırada bulunuyor. Ayrıca oynadığı kupa maçının 1. turunda 10 gol attı ve 2 gol yedi ve tur atladı.

Bu gollerin yarısından fazlası tecrübeli futbolcu Tarık Önder ve genç yetenek Mustafa Güler tarafından atıldı. Tarık Önder oynadığı 7 maçta 14 gol atarak maç başı en çok gol atma ünvanına sahipken, Mustafa Güler aynı sayıdaki golü 8 maçta kaydetti. Takımdaki diğer golleri ise Mehmet Tayfun Dingil (9), Mehmet Gürbüz (7), Hakan Arslan (5), Ali Gezer ve Ertan Metin (3), İbrahim Şaki ve Ömer Tarhan (2), Fuat Korkmaz ve Tarık Önder (1) tarafından rakip ağlarına gönderildi.

Sarı kartlarda ise yine Tarık Önder birinci sırada yer alıyor. 2 Kart gören Önder’i, tek kartla Mustafa Güler ve kaleci Tarık Güner takip ediyor.

Futbolculara göre maç sayısı ise şu şekilde:
10- Mehmet Tayfun Dingil
9- Hakan Arslan, Tarık Güner
8- Mustafa Güler
7- Tarık Önder, Ertan Metin
6- Ali Gezer, Fuat Korkmaz
5- Ömer Tarhan
4- Mehmet Gürbüz, İbrahim Şaki
3- Özen Arıdaşır

Selimiye Camii 2 tehlikeli bölgeden uzaklaşamıyor..

1. Lig'in yeni ekibi Selimiye Camii 2 güzel oyununa rağmen gol yollarında zorlanıyor. 24 Gol atıp, 55 gol yiyen takım 4 puanla son sırada bulunuyor. Kupa maçında ise liglerin en güçlü takımına karşı 7-2 kaybederek kupaya ilk turda veda etti. İşte takımın 12 maçta elde ettiği istatistikler..

Takımın en golcü futbolcusu olan Mustafa Gürbüz 11 maçta 10 gol atarken, Furkan Güler 6 gol atarak ikinci sırada yer aldı. Defans oyuncusu Cüneyt Türedi 4, Ersin Genç ve Bora Kaya 2, Selim Aydın ve Engin Genç’in birer golüyle takıma gol sayısında katkıda bulundular. Takımda Bora Kaya sakatlığından dolayı sadece son iki maçta forma şansı buldu ve oynadığı kısa sürede 2 gol kaydederek gol ortalamasında birinci sırayı kaptı.

Bir diğer sıralamada ise Mustafa Gürbüz yine ilk sırada bulunuyor. Ama bu sefer sarı kartlar sıralamasında.. 2 Kez sarı kart gören Gürbüz’e Burhan Kaya eşlik ediyor. Ayrıca tek kart gören Cüneyt Türedi dışında takımda başka bir futbolcu ceza yemedi..

Futbolcuların maç sayısı ise şu şekilde:
12- Furkan Güler
11- Mustafa Gürbüz
9- Burhan Kaya, Faruk Önder, Ersin Genç, Cüneyt Türedi
7- Selim Aydın
6- Engin Genç
2- Aslıhan Dağdelen, Bora Kaya, Faruk Kaya, Alper Barış

Selimiye Gençlik orta şeker

Bu sezon yeni kurulan ve 4. Lig'de mücadele eden Selimiye Gençlik takımı 14 maçta 16 puan elde etti ve orta sıralarda yer aldı. 50 Gol atan genç takım, 54 gol yedi.

İlk maçtan bu yana adeta izleyicilerin ‘gol makinesi’ lakabını yakıştırdığı Gazi Kaya 18 gol ile hem takımının hem diğer takımlarımızın en golcü ismi olmaya devam ediyor. Daha sonra 8 gol ile ikinci sırada bulunan Aytaç Alpdoğu’yu 6 gol ile Faruk Yalman takip ediyor. Gol atan diğer futbolcular ise şunlar: Burak Akıllar ve Mehmet Okur (5), Jot Nijjar ve Hakan Evlek (3), İsmail Şimşek ve Ümit Bulut (1).

Genç takımımızda 2 sarı kartla Burak Akıllar listede birinci sırada bulunurken, onu birer kartla kaptan Mehmet Okur, kaleci Taner Evlek ve Hakan Evlek takip ediyor.

Takımda forma giyme sayısı ise şu şekilde:
12- Faruk Yalman, Aytaç Alpdoğu, Jot Nijjar, Burak Akıllar
11- Mehmet Okur, Hakan Evlek, İsmail Şimşek
10- Taner Evlek, Gazi Kaya, Ümit Bulut

Teşekkürler

Takımda emeği geçip, katkıda bulunan ve ayrılan şu sporcularımıza da ayrıca teşekkür ederiz: Özen Arıdaşır, Sezer Çoban, Zekeriye Metin, Ümit Acar, Özgür Arıdaşır, Kadir Budaklıer ve Erdal Çoban.