26 Mart 2019 Salı
11.55 - Veghel
imsak:
güneş:
sabah:02.30
öğle:
ikindi:
akşam:
yatsı:

Veghel Selimiye 3. kez futsal şampiyonluk kupasını müzesine götürdü

1 Mayıs 2012 Salı | 2957 defa okundu.

Her sene HDV Uden Yıldırım Beyazıt Camii tarafından gençlere yönelik 30 Nisan'da düzenlenen futsal şampiyonası bu yıl yine iddialı takımların zorlu mücadelerine şahit oldu.

Farklı şehirlerden katılan toplam 24 takım şampiyon olabilmek için ter döktüler. Sabah saat 9.00'da başlayan turnuvanın eleme müsabakaları 16.30'a kadar devam etti. Bu esnada Veghel Selimiye Camii adına üç takım mücadele etti, ikisi bir sonraki tura adını yazdırdı. Yarı finallerde iki takımımız karşı karşıya geldiler. Finallere kalan takımımız Arnhem'in güçlü ekibi Generalex ile karşılaştı. Henüz maçın ilk dakikalarında 3-1 geriye düşen takımımız, ümidini yitirmeyip 5-3 kazanmasını bildi.

Böylece Uden'de her yıl düzenlenen turnuvada bu yıl şampiyon olan kırmızı-siyahlı ekibimiz şampiyonluk sayısını üçe yükseltti. Öte yandan Generalex Arnhem ikinci, Uden ekibi Eetcafé Sami üçüncü olurken, dördüncü ise Veghel Selimiye Camii'nin ikinci takımı oldu. Turnuvanın en centilmen takımı olarak Portekizlilerin Tugas ekibi seçildi.

Turnuva boyunca renkli görüntüler vardı. Takımlar arasındaki sergilenen dostluk görüntüleri ise bunun en güzel örneğiydi. Organizasyon ekibine ve şampiyonluğu getiren Fuat Korkmaz, Burhan Kaya, Ersin Genç, Anoir Benabdillah, Bora Kaya ve Gökhan Gürbüz kardeşlerimize teşekkür ederiz.

-- Turnuvada çekilen fotoğrafları görmek için buraya tıklayınız --

HDV Veghel Selimiye Camii