26 Mart 2019 Salı
12.22 - Veghel
imsak:
güneş:
sabah:02.30
öğle:
ikindi:
akşam:
yatsı:

Futsal sezonunun ardından..

8 Mayıs 2012 Salı | 2444 defa okundu.

Camimize bağlı 3 takımın mücadele ettiği ZVV liglerinde 2011-12 futsal sezonu sona erdi. 1. Lig, 2. Lig ve 4. Liglerde mücadele eden takımlarımızın iyi sezon geçirdikleri pek söylenemez.

Ligin en başından beri galibiyette zorlanan Selimiye Camii 1 takımı bulunduğu ligi 15 puanla sondan ikinci sırada bitirdi. Kurallar gereği 2. Lig’in ikinci takımıyla oynadığı ligde kalma maçında dün (7 Mayıs) rakibini 3-2 yenerek gelecek sezon için 1. Lig’deki yerini korudu. Selimiye Camii 1, yediği 153 golle tüm yerel liglerin en çok gol yiyen takımı oldu. 1. Lig’de şampiyon Hart van Veghel olurken, Workcenter ikinci oldu. CORO Advies ise 2. Lig’e düştü..

Yerel ikinci ligde mücadele eden Selimiye Camii 2 ise kötü başlangıca rağmen sezonunun sonuna doğru kendini toparlayarak 19 puanla 8. oldu. Bir maça çıkmadığı için 3 puan ceza yiyen kırmızı-siyahlı takım rakibinden yediği 101 golle liginde en çok gol yiyen takım oldu. 2. Lig’de Donkers Timmerbedrijf 52 puanla şampiyon olarak seneye 1. Lig’de oynamaya hak kazandı. Son sırada bulunan Image Fabrics 3. Lig’e düştü. Öte yandan 9. sırada bulunan BLC Service & Onderhoud kendi isteği üzerine 3. Lig’e düşürüldü.

Geçen sene spor faaliyetine başlayan Selimiye / Eetcafé Tel Aviv sezona şampiyonluk parolasıyla başlamasına rağmen hedefini gerçekleştiremedi. İlk haftalarda zirvede yer alan fakat daha sonra üst üste aldığı mağlubiyetle ligde gerileyen gençler, 35 puanla 5. oldular. Liginde en çok (91) gol atan ikinci takım olan Selimiye / Eetcafé Tel Aviv bu sonuçla ne yükseldi, ne de düştü. Bu ligin şampiyonu Fas asıllı gençlerden oluşan Atlas’ın Aslanları takımı oldu.
Lig dışında 30 Nisan’da Uden’de düzenlenen futsal turnuvasında Selimiye Camii 1 takımımız şampiyon olurken, Selimiye Camii 2 dördüncü olmuştu. Selimiye / Eetcafé Tel Aviv ise henüz grup fasında elenmişti.

Futsal sezonu sona erirken, 27 Mayıs 2012 Pazar günü şehrimizde camiler arası en büyük futbol turnuvası düzenlenecek. 2012 Diyanet Kupası final organizasyonuna ev sahipliği yapacak olan Veghel Prins Willem Alexander Sportpark'a tüm halkımızı bekliyoruz.

Sonuçlara rağmen emek veren bütün sporcularımıza teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz. Halkımızı ise sporcularımızı izleyip destek vermeye davet ediyoruz.

Haber: SelimiyeVeghel.com