26 Mart 2019 Salı
11.53 - Veghel
imsak:
güneş:
sabah:02.30
öğle:
ikindi:
akşam:
yatsı:

Gençlik Kolumuz'un kapanış programı

18 Haziran 2012 Pazartesi | 2652 defa okundu.

16 Haziran 2012 Cumartesi akşamı HDV Veghel Selimiye Camii Gençlik Kolumuz'un düzenlemiş olduğu sezon kapanış programına ilgi büyük oldu..

Yaz tatilinden önce son programını yapan gençler, Miraç Kandili gecesinde bir bilgi yarışması düzenlediler. Programa Trabzon Kur'ân Kursu talebesi Ömer Faruk Sağır'ın Kur'ân-ı Kerim okumasıyla başlandı. Ardından HDV Veghel Selimiye Camii Din Görevlisi Resul Sağır hocamız ilimle ilgili konuşma yaptı. Bilmekle bilmemenin aynı olamayacağını belirten hocamız, bu karşılaştırmayı gece yarısı yolda ışıksız gezen ve yol bulmaya çalışan arabaya benzetti. Bütün peygamberlerin ilim mirası bıraktığını ifade eden hocamız, 1 saatlik bir ilmin 60 veya 100 senelik nafile ibadetten daha makbul olabileceğini sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından Ferhat Çoban, Mehmet İmamoğlu ve Erhan Kaya'dan oluşan jüri heyeti yarışma kurallarını hatırlattı. İlk bölümde 15 tane soru soruldu. Yarışmaya katılan 3 grup ilk bölümde sorulan soruların hepsini doğru cevapladı. İkinci bölüm başlamadan önce Gençlik Kolu Başkanı Burak Akıllar kısa bir şiir ve hadis-i şerifler okudu. Yarışmanın ikinci bölümünde yine 15 adet soru soruldu. Bunun neticesinde bir grup elenirken, iki grup eşit durumda kaldı. Sorulan beş yedek sorunun ardından Muhammed Ali Gederet ve İbrahim Çalışkan (Beyaz Grup) yarışma birincisi oldular.

Katılan yarışmacılar olan Enes Bulut, Eren Genç, Erhan Kaya, İbrahim Çalışkan, Muhammet Şen ve Muhammed Ali Gederet tebrik edilirken Din Görevlisi, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Gençlik Kolu Başkanı yarışmacılara ödüllerini takdim ettiler. Aynı zamanda hayırsever vatandaşlarımız tarafından katılımcılara birer Kur'ân-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edildi.

Son bölümde gelecek seneyle ilgi görüşlerini ifade eden Gençlik Kolu Başkanı Burak Akıllar, yönetimde görev almak isteyen gençlerimizin şahsen başvuruda bulunmalarını önemle rica etti.

Programın ardından bütün halkımıza çiğ köfte ikramı yapılarak akşam namazına geçildi. Daha sonra Miraç Kandili münasebetiyle bir vaaz programı yer buldu.

HDV Veghel Selimiye Camii adına emeği geçen, yarışmaya katılan, gençlerimizi yanlız bırakmayan bütün halkımıza teşekkür eder, bundan sonraki programlarda da yoğun katılımla buluşmayı temenni ederiz.

Çekilen fotoğrafları izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

HDV Veghel Selimiye Camii