21 Şubat 2019 Perşembe
12.30 - Veghel
imsak:
güneş:
sabah:02.30
öğle:
ikindi:
akşam:
yatsı:

Yarışmalara katılan öğrencilerimiz yine başarılı oldular

15 Nisan 2014 Salı | 2391 defa okundu.

Geçtiğimiz ay Hollanda Diyanet Vakfı'nın önce bölgesel olarak sonra ülke çapında düzenlediği farklı dallardaki yarışmalarda öğrencilerimiz üstün başarılar elde ettiler..

Gençlerimiz Dini Bilgiler ve Genel Kültür Yarışmasında Hollanda birincisi oldular

Gençler kategorisinde önce 23 Mart'ta düzenlenen bölgesel yarışmalarında ikinci olan yarışma grubumuz, ülke genelinde yapılacak olan yarışmaya katılmaya hak kazanmıştı. 6 Nisan tarihinde HDV Rotterdam Mevlana Camii'nde düzenlenen finallere daha iyi hazırlanan Abdurrahman Çalışkan, Ertan Kaya ve Zafer Yazıcı, başarılı olup Hollanda birincisi oldular.

Kırk Hadis Ezberleme Yarışmasında Enis Hamurcu Hollanda ikincisi oldu

Bu sene ilk defa uygulamaya konulan Kırk Hadis Ezberleme yarışmasında 15 Mart'ta yapılan bölge elemelerini geçen ve finallere katılmaya hak kazanan Enis Hamurcu ise, 5 Nisan HDV Utrecht Eyüp Sultan Camii'nde yapılan Hollanda finallerinde ikinci olma başarısını gösterdi.

Ezan Okuma ve Hutbe Okuma Yarışmalarında bölgede dereceye girdik

2 Mart'ta yapılan Ezan Okuma yarışmasında Selim Evlek güzel sesle okuduğu ezan yarışmasında üçüncü olma başarısı gösterdi ve Hollanda finallerine katılmaya hak kazandı. Finallere katılan öğrencilerin sesleri birbirinden güzeldi, fakat bu yarışmada ilk üç sıraya giremedik.

9 Mart'ta yapılan Hutbe Okuma yarışmasında ise Hamdi Akyol bölge ikincisi oldu ve finallere katılmaya hak kazandı.

Diğer yarışmacılar

Mart ayında düzenlenen yarışmalara katılan Mustafa Arısoy (Kur'an'ı güzel okuma yarışması - çocuklar), Eren Genç (Kur'an'ı güzel okuma yarışması - gençler) ve Burak Akıllar (Ezan okuma yarışması - gençler) ise bilgi ve yetenekleriyle başarı sergilediler fakat dereceye giremediler.

Öte yandan Hollanda finallerinde dereceye giren yarışmacılar çeşitli ödüller aldılar.

Katılan bütün öğrencilerimizi öncelikle cesaretlerinden dolayı kutluyor ve tebrik ediyoruz. Öğrendiklerini ve yaptıklarını bu yarışmalardan sonra da sürekli tatbik etmelerini umuyoruz. Başarı sergileyen öğrencilerimizin hayatlarında daima başarılı olmalarını Yüce Allah'tan temenni ederken,  yetişmelerinde emeği geçen velilerine, eğitimlerinde emeği geçen Resul hocamıza, hazırlıklarda katkı sağlayan ve destekleyen cemaatimize teşekkür ediyoruz.

HDV Veghel Selimiye Camii